Heb jij soms het gevoel dat je alles tijdens je studentenjaren al moet uitgedokterd hebben? Al van op de schoolbanken heerst er een serieuze druk, en toch zijn wij er om je te vertellen dat het oké is om het nog niet allemaal te weten. Kotplanet geeft je vier redenen om je als student geen zorgen te maken over je toekomst.
Trek jij soms jezelf in twijfel? Dit is hoe je kan omgaan met het imposter syndrome.
1/ Je hoeft het nog niet te weten
Als twintiger hoef je het nog niet allemaal te weten. Het idee dat dat wel moet, klopt gewoon niet. Tijdens jouw studentenjaren kan je ontdekken wie je bent en wie je wil zijn. Je hebt nog alle tijd om te groeien in je interesses, ambities en rollen. Wat je nu kiest, heeft een impact op je toekomst, maar het bepaalt zeker niet alles. Het is slechts één stap van vele. Even twijfel en een omweg maken toont alleen maar aan dat je je ontwikkelt.
2/ De arbeidsmarkt is flexibeler dan je denkt
De arbeidsmarkt is flexibeler dan je denkt. Yep, je leest het goed. Vandaag denken we steeds meer na over onze toekomstplannen en durven meer mensen de stap te zetten om te veranderen van werkgever, job en zelfs sector. Niet enkel je diploma en ervaringen spelen een rol, maar ook je leergierigheid, attitude en soft skills worden steeds belangrijker. Je eerste job is misschien nog niet je droomjob, maar het kan dus wel een springplank zijn.
3/ Je bent meer dan een student
Je mag dan wel een student zijn, maar je bent ook meer dan dat. Het leven gaat niet enkel om les volgen, examens afleggen en groepswerken maken. Integendeel. Wie je bent en wie je wil zijn, je passies en interesses, hoe je met mensen omgaat… al deze dingen zijn minstens zo belangrijk. Het geeft kleur aan jouw ‘profiel’. Ook zo blijf jij groeien en kan je je later laten opvallen tussen andere kandidaten.
Heb jij er even genoeg van? Ontdek snel de voordelen van een sabbatjaar!
4/ Je staat er niet alleen voor
Hoe dan ook, weet dat je er niet alleen voor staat. Je hoeft niet al jouw zorgen en problemen alleen te dragen. Ook jouw familie en vrienden denken graag mee. Daarnaast kan je ook terecht bij onder meer een psycholoog, studiebegeleider, docent, loopbaancoach of zelfs alumnus. Terwijl je je leven opbouwt, kan je dus experimenteren, praten, voelen wat bij je past en bijsturen. Dat is allemaal oké, je zal uiteindelijk zeker je draai vinden.
Zo! We hopen dat je nu zeker inziet dat het oké is om nog niet alles te weten. Alles komt goed, daar zijn we zeker van. Take it easy!
Wil je meer content voor studenten? Volg ons zeker op Instagram!